تلفن

0919-6022362

مراقبتهای دوران بارداری - بخش اول

منتشر شده در مقالات بارداري
سه شنبه, 17 اسفند 1395 14:08
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

پوشش مناسب دوران بارداري:  لباس هاي دوران بارداري بايد آزاد و راحـت باشـد .

پوشـيدن شـلوارها و جوراب هاي تنگ با كش سفت توصيه نمي شود و كفش هاي پاشنه بلنـد يـا بدون پاشنه مناسب نيستند. پاشنه كفش بايد پهن باشد و كفش ترجيحاً مچ پا را حمايت كند. از سينه بندهاي نرم با كش پهن و محكم و در اندازه مناسب استفاده شود.

  

وضعيت صحيح ايستادن: سرتان را صاف بگيريد و چانه خود را بصورت افقـي نگه داريد و بدن را در يك خط مستقيم قرار دهيد . شانه ها به سـمت بـالا و عقب كشيده شود. عضلات باسن به سمت جلو كشيده شود تا پـشت صـاف شودهمانند حالتي كه مي خواهيد شكم و باسن را به هم نزديك كنيـد و وزن بدن بطور مساوي بين دوپا تقسيم شود.

 

نشستن بر روي صندلي: نزديك صندلي قرار گرفته، دست هاي خـود را بـر روي دسته صندلي قرار داده و روي صندلي بنشينيد و به تدريج عقب رفتـه تا كاملاً به پشتي صندلي تكيه كنيد . از يك ملحفه تا شده يا بـالش كوچـك (كوسن) براي پر كردن فضاي خالي كمر استفاده نماييد . بـراي جلـوگيري از آويزان ماندن پاها مي توانيد پاها را بر روي يك چهار پايه يا زير پـايي قـرار دهيد. از پا روي پا انداختن اجتناب كنيد. براي بلند شدن از صـندلي، دسـته صندلي را گرفته و به آرامي خود را به لبه صندلي رسانده و با منقبض كـردن عضلات كف لگن و شكم همزمان با بـازدم از روي صـندلي بلنـد شـويد . در صورتي كه صندلي بدون دسته باشد با قـرار دادن كـف دسـت هـا بـر روي ران ها، روي صندلي بنشينيد و يا بلند شويد.

نشستن بر روي زمين: رعايت اين نكته ضروري است كه ستون فقرات بايد كاملاً صاف باشد و گودي كمر توسط بالش كوچك تحت حمايت قرار گيرد و در صورت نشستن طولاني مدت، پاها را كمي بالاتر از سطح زمين قرار دهيد . براي بلند شـدن از زمـين بايد روي دست ها و زانو ها برخيزيد (به حالت چهار دست و پا) به طوري كـه دست خود را بر روي يك زانو بفـشاريد و از دسـت مخـالف بـراي حمايـت استفاده كنيد. سپس پاها را صاف كرده و بلند شويد.

برداشتن شيءاز روي زمين: ابتدا به وضعيت نشسته روي زانو قرار بگيريد . پشت را صاف كنيد و براي بـه حداقل رسانيدن خميدگي عضلات پشت كمر از عضلات پـا اسـتفاده كنيـد. براي بلند كردن اجسام از هر دو دست كمك بگيريد. بهتر است بار سـنگين حمل نكنيد و در صورت لزوم وزن بار يا شيء را بين دو دست تقسيم نماييد.

خوابيدن: بعد از ماه چهارم بارداري وضعيت خوابيدن اهميت بسياري دارد به طوري كه براي خونرساني بهتر به جفت، از صاف دراز كشيدن به پشت (طاقباز) منع مي شود. خوابيدن به پهلو بر روي يك تشك سفت مناسـب اسـت . پـاي رويـي خميده و بر روي يك بالش كوچك قرار بگيرد . استفاده از ملحفه تا شده زيـر شكم احساس راحتي ايجاد مي كند. در صورت تمايل مي توانيد بازوي رويـي را خميده و بر روي يك بالش كوچك قرار دهيد . براي جابجـا شـدن از يـك پهلو به پهلوي ديگر ابتدا هر دو زانو ي خم شده را به هم نزديـك كـرده و بـا چرخش همزمان زانوها با كل بدن به آهستگي تغيير وضعيت دهيد (كف پاهـا در تماس با تشك است).دوش آب گرم و نوشيدن يك ليوان شير گرم قبل از خواب را توصيه مي كنيم. براي برخاستن از رختخواب در حالت خوابيده به پهلو، پاها را خميده در كنار هم قرار داده و با تكيه بر روي دست و آرنج، . بنشينيد سپس پاها را از كنـار تخت آويزان كرده و به آهستگي . بايستيد

ماندن در يك وضعيت ثابت به مدت طولاني (نشستن، ايستادن و ...) توصيه نشده و بهتر است هر از چندگاهي تغيير وضعيت داده شود. · در هر شرايط و تغيير وضعيتي كه به شـكم فـشار وارد مـي شـود انقباض همزمان عضلات كف لگن و شكم همراه با بازدم را فرامـوش نكنيد. تغيير وضعيت به آرامي صورت گيـرد و از حركـات سـريع و ناگهاني (تغيير حالت خوابيده به نشسته يـا نشـسته بـه ايـستاده ) پرهيز نماييد

خواندن 482 بار

درباره ما:

آتلیه عکاسی لوتوس در زمینه عکاسی صنعتی ، عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی از محصول ، عکاسی از مواد غذایی ، عکاسی محیطی ، عکاسی بسته بندی ، عکاسی طلا و جواهرات ، عکاسی از نوشیدنی ها و نوشابه ، عکاسی از چرم ، عکاسی از نان و شیرینی ، عکاسی از فست فود ، عکاسی از استیل و محصولات براق ، عکاسی از شیشه و بلور ، عکاسی از قطعات ، عکاسی از پوشاک ، عکاسی از دفاتر اداری و کارخانجات فعالیت می کند.

برای عضویت درکانال تلگرام و گروه تلگرامی مشتریان آتلیه لوتوس شماره خود را ارسال فرمایید:

ارتباط با ما:

 

Instagram : Pourmosaffa

تلفن  : 

 09196022362

 

نقشه:

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور